PROGRAMME

This is custom heading element

Nedjelja / Sunday, 12. 5. 2019.
20.00 crkva sv. Antuna Padovanskog / Church of St. Anthony of Padua,
Sv. Duh 31
Koncert marijanskih hodočasničkih pjesama / Concert of Marian Pilgrimage Hymns O, mila majko nebeska
Folklorni ansambl Studentskog kulturno umjetničkog društva „Ivan Goran Kovačić“ i Mješoviti pjevački župni zbor Pharmcopea celestis, Remete

Srijeda / Wednesday, 22. 5. 2019.
od 10 do 15 sati Kulturni centar Travno / Travno Cultural Center, B. Magovca 17
HAI! Hrvatske autentične igračke – radionica za djecu vrtićke dobi / Authentic Croatian Toys – a workshop for preschool kids

Srijeda / Wednesday, 3. 7. 2019.
19.00 Galerija Klovićevi dvori / Klovićevi dvori Gallery, Jezuitski trg 4
Otvorenje izložbe Nematerijalna kulturna baština u Federaciji Bosne i Hercegovine iz zbirke Karmela sv. Ilije / Exhibition opening: Intangible cultural heritage of the Federation of Bosnia and Herzegovina from the collection of the Monastery of St. Elijah
Izložba ostaje otvorena do 21. srpnja 2019. / The exhibition remains open until July 21, 2019

Četvrtak / Thursday, 4. 7. 2019.
18.00 Knjižnica i čitaonica Bogdana Ogrizovića / Bogdan Ogrizović Library, Preradovićeva ul. 5
Tribina Vidljivi i nevidljivi Gorani uz Lujzijanu / Discussion The visible and invisible people of Gorski Kotar along the Lujzijana Road, Morana Jarec, dr. sc. Olga Orlić, dr. sc. Ana Perinić Lewis (Institut za antropologiju), dr. sc. Marija Malnar Jurišić (Filozofski fakultet), dr. sc. Mirjana Crnić Novosel (Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje), dr. sc. Tvrtko Zebec (Institut za etnologiju i folkloristiku)

Petak / Friday, 5. 7. 2019.
18.00 Etno Art galerija / Etno Art Gallery, Ulica Baruna Trenka 1
Otvorenje izložbe: Na putu do mora – tradicijsko ruho uz Karolinu i Lujzijanu / Exhibition opening: Along the road towards the sea – traditional clothing along the Karolina and Lujzijana Roads
Izložba ostaje otvorena do 31. srpnja 2019. / The exhibition remains open until July 31, 2019

Četvrtak / Thursday, 11. 7. 2019.
11.00 Enzita Kitchen Studio, Av. Dubrovnik 15, paviljon 14a, Zagreb
Tradicijski finger food – praktična radionica prema receptima iz „Muzeja u loncu“ / Traditional finger food – workshop according to the recepies from the „Museum in a pot“ project

Nedjelja / Sunday, 14. 7. 2019.
21.00 Atrij Galerije Klovićevi dvori / Klovićevi dvori Gallery Atrium, Jezuitski trg 4
Koncert / Concert: Tamara Obrovac Transhistria Ensemble, Gost / Guest: Dario Marušić
Spoj jazza i istarske tradicije / Jazz and Istrian Tradition Fusion

Ponedjeljak / Monday, 15. 7. 2019.
18.00 Vintage Industrial Bar, Savska cesta 160
Razgovor s Damirom Imamovićem / An interview with Damir Imamović, vodi/hosted by Ante Batinović
Sevdalinka kao eklektična umjetnost / Sevdalinka as an eclectic art

21.00 Kulturni centar Travno na platou Mamutice/
Travno Cultural Center at Mamutica Plateau, B. Magovca 17
Predstava Dramske skupine Babe, Slunj / Theatre play by drama group „Babe“, Slunj
Zajdavac / Chigoe

Utorak, Tuesday, 16. 7. 2019.
11.00 Enzita Kitchen Studio, Av. Dubrovnik 15, paviljon 14a, Zagreb
Muzej u loncu (promocija tradicijske prehrane istočne Hrvatske uz degustaciju) / Museum in a pot – promotion of traditional dishes of Eastern Croatia (with tasting) in collaboration with Požega Municipal Museum

21.00 Atrij Galerije Klovićevi dvori / Klovićevi dvori Gallery Atrium, Jezuitski trg 4
Koncert / Concert: Damir Imamović (BiH/Bosnia and Herzegovina)
Sevdalinka

21.00 Ljetna pozornica na Bundeku / Bundek Summer Stage
Koncert / Concert: Ansambl Choor, Kina
Choor Music – blagdan drevne i moderne glazbe mongolskih stepa / Choor Music – a feast of ancient and modern Mongolian music

17. – 21. 7. 2019. SAJAM TRADICIJSKIH OBRTA I SUVENIRA
Trg bana J. Jelačića / TRADITIONAL HANDICRAFTS AND SOUVENIRS FAIR Jelačić Square


Srijeda / Wednesday, 17. 7. 2019.
10.00 Trg bana Jelačića i Folklorna šetnica s pop-up nastupima / Jelačić Square & Folk Street Art – pop up performances; Europski trg, Zrinjevac, Tkalčićeva ulica, Gajeva-Bogovićeva ulica, Cvjetni trg
Nastupaju: Bugarska, Egipat, Italija, Iran, Litva, Poljska / Performances: Bulgaria, Egypt, Italy, Iran, Lithuania, Poland

20.00 Trg bana Jelačića / Jelačić Square
Koncert etnoglazbe: Ethno na putu (u suradnji s Hrvatskom glazbenom mladeži) / Ethno on the road (concert in collaboration with the Croatian Music Youth)
umjetnički voditelji/artistic leaders: Nils Peschanski (Francuska) & Lucija Stanojević (Hrvatska)

21.00 Atrij Galerije Klovićevi dvori / Klovićevi dvori Gallery Atrium, Jezuitski trg 4
Pučko kazalište i tribina o mjesnim govorima Gorskoga kotara / Folk theatre and discussion on local speeches of Gorski kotar, dr. sc. Marina Marinković (HAZU)
Severinsko ofiranje, KUD „Frankopan” Severin na Kupi

Četvrtak / Thursday, 18. 7. 2019.
10.00 Trg bana Jelačića i Folklorna šetnica s pop-up nastupima / Jelačić Square & Folk Street Art – pop up performances: Europski trg, Zrinjevac, Tkalčićeva ulica, Gajeva-Bogovićeva ulica, Cvjetni trg
Nastupaju / Performance: Grčka, Iran, Kina, Latvija / Greece, Iran, China, Latvia

20.00 Trg bana Jelačića / Jelačić Square
Nastupaju / Performance: KUD „Kvadrilja“ Trogir, Puhački orkestar Fužine / Fužine Wind Orchestra
Plesna radionica – plesovi iz Latinske Amerike / Dance Workshop – Dances from Latin America

Petak / Friday, 19. 7. 2019.
10.00 Trg bana Jelačića i Folklorna šetnica s pop-up nastupima / Jelačić Square & Folk Street Art – pop up performances: Europski trg, Zrinjevac, Tkalčićeva ulica, Gajeva-Bogovićeva ulica, Cvjetni trg
Nastupaju / Performance: Bugarska, Egipat, Iran, Kina, Latvija, Litva / Bulgaria, Egypt, Iran, China, Latvia, Lithuania

19.00 Gornjogradska gimnazija / Upper Town High School, Katarinin trg 5
Volkstänze aus aller Welt, plesna radionica pod vodstvom Francisa Feyblija iz Švicarske / Dance workshop led by Francis Feybli, Switzerland
gošća / guest: Estefania Solórzano, Ekvador / Ecuador

19.00 Trg bana Jelačića / Jelačić Square
Nastupaju / Performance Delnice, Grčka, Iran, Latvija / Iran, Latvia, Greece

21.00 Gradec
SVEČANA PRIREDBA / CENTRAL FORMAL EVENT
Karolinom i Lujzijanom do Rijeke / Via the Karolina and Lujzijana historical roads to Rijeka
Ravna Gora, Rečica, Poljica (o. Krk), Bosiljevo, Barban, Zadobarje, Novi Vinodolski, Delnice, Tounj, Zagorje Ogulinsko, Jelenje, Viškovo
Kina, Egipat, Bugarska / China, Egypt, Bulgaria

22.30 Gradec
Radionica „Plešite s nama“ / “Dance with us” workshop (Jelenje, Barban)

21.00 Kulturni centar Travno na platou Mamutice/
Travno Cultural Center at Mamutica Plateau, B. Magovca 17
Iran, Grčka/Greece

Subota / Saturday, 20. 7. 2019.

10.00 Trg bana Jelačića i Folklorna šetnica s pop-up nastupima nastupima / Jelačić Square & Folk Street Art – pop up performances: Europski trg, Zrinjevac, Tkalčićeva ulica, Gajeva-Bogovićeva ulica, Cvjetni trg
Nastupaju / Performance: Ravna Gora, Rečica, Zagorje Ogulinsko, Novi Vinodolski, Viškovo, Poljica, Barban, Bosiljevo, Jelenje, Delnice, Kanada

19.00 Gornjogradska gimnazija / Upper Town High School, Katarinin trg 5
Volkstänze aus aller Welt, plesna radionica pod vodstvom Francisa Feyblija iz Švicarske / Dance workshop led by Francis Feybli, Switzerland
Gošća / Guest: Ximena Banegas, Bolivija / Bolivia

19.00 Zagrebački plesni centar / Zagreb Dance Center, Ilica 10
Plesna radionica: Susret s ansamblima iz Tavankuta (Vojvodina, Srbija) i Italije /
Dance Workshop: Meet the ensembles from Tavankut (Vojvodina-Serbia) and Italy

20.00 Trg bana Jelačića / Jelačić Square
Nastup sudionika: Litva/Lituania, Italija/Italy, Strizivojna, Bogdanovci, Tavankut, Devinsko Novo Selo / Devínska Nová Ves (Slovačka/Slovakia), Koljnof / Kópháza (Mađarska/Hungary), Grčka/Greece, Poljska/Poland

21.00 Gradec
Tradicijska glazbala Gorskog kotara, Istre i Kvarnera / Traditional musical instruments of Gorski Kotar, Istria and Kvarner
Lopar i Rab (o. Rab), Jelenje, Orlec (o. Cres), Poljica (o. Krk), Barban, Sovinjak, Galižana, Delnice
Nastupaju / Performance: Nedelišće, Podmilačje (Bosna i Hercegovina), Poljica (o. Krk), Osojnik, Barban, Jelenje, Iran, Latvija/Latvia, Bugarska/Bulgaria

22.30 Gradec
Radionica „Plešite s nama“ / “Dance with us” workshop (Bugarska, Osojnik, Nedelišće)

21.00 Kulturni centar Travno na platou Mamutice/
Travno Cultural Center at Mamutica Plateau, B. Magovca 17
Nastupaju / Performance: Litva/Lituania, Italija/Italy

Nedjelja / Sunday, 21. 7. 2019.

10.00 Trg bana Jelačića i Folklorna šetnica s pop-up nastupima / Jelačić Square & Folk Street Art – pop up performances: Europski trg, Zrinjevac, Tkalčićeva ulica, Gajeva-Bogovićeva ulica, Cvjetni trg
Nastupaju / Performance: Bugarska, Egipat, Grčka, Iran / Bulgaria, Egypt, Greece, Iran

10.00 zagrebačka katedrala / Zagreb Cathedral
Sveta misa za sudionike Smotre / Holy Mass for the Festival participants

19.00 Gornjogradska gimnazija / Upper Town High School, Katarinin trg 5
Volkstänze aus aller Welt, plesna radionica pod vodstvom Francisa Feyblija iz Švicarske / Dance workshop led by Francis Feybli, Switzerland
gošća / guest: Bruna Piccazio, Brazil

19.30 Crkva sv. Katarine / Church of St. Catherine
Koncert hrvatskih hodočasničkih i marijanskih pjesama /
A concert of Croatian pilgrimage and Marian hymns
Tisuć’ puta zdravo budi!

20.00 Trg bana Jelačića / Jelačić Square
Nastupaju / Performance: Čučerje, Desinec, Sveti Ivan Zelina, Strizivojna, Bugarska / Bulgaria

21.00 Gradec
Procesija izvođača koncerta crkvenog pučkog pjevanja / A procession of performers from the folk church singing concert
Nastupaju / Performance: Čučerje, Devinsko Novo Selo (Slovačka/Slovakia), Desinec, Koljnof/ Kópháza (Mađarska/Hungary), Bogdanovci, Sveti Ivan Zelina, Strizivojna, Tavankut (Vojvodina – Srbija),
Grčka, Litva, Italija, Egipat, Poljska / Greece, Lithuania, Italy, Egypt, Poland

22.30 Gradec
Radionica „Plešite s nama“ / “Dance with us” workshop (Poljska/ Poland, Tavankut, Bogdanovci)