55. Međunarodna smotra folklora Zagreb

FOLKLORNE SKUPINE IZ REPUBLIKE HRVATSKE

KUD „Seljačka sloga Donja Dubrava“, Donja Dubrava,
Karnevalska udruga „Didi s Kamešnice“, Gljev,
KUD “Gorjanac”, Gorjani,
KUD „Jelenčanka“ Gornja Jelenska,
KUD „Koledišće“, Jezera, otok Murter,
KUD „Filipovčice“, Komletinci,
HKUD „Prigorec“, Markuševec, Grad Zagreb,
KUU „Zvona Zagore“, Mirlović Zagora,
KUD „Perkovčani“ Novi Perkovci,
HSKPD „Seljačka Sloga“, Nuštar,
KUD „Sveti Juraj Osojnik“, Osojnik,
Folklorno društvo „Pazin“, Pazin,
KUD „Slavko Janković“, Rokovci i Andrijaševci,
Comunita degli Italiani „Marco Garbin“, Rovinj,
KUD „Lipa“  Semeljci,
HKUD „Široka Kula“, Široka Kula,
KUD „Vrbje“ Vrbje,
“Šokadija Babina Greda” Babina Greda

 

IZVOĐAČI KONCERATA

Ansambl narodnih plesova i pjesama Hrvatske „Lado“, Zagreb
Glazbeni sastav Kavaliri, Bednja
Duo Hojsak & Novosel, Zagreb
Etno skupina Veja, Pazin
Nina Kraljić Trio, Zagreb

 

SURADNICI PROGRAMA ETNOTEKA

Festival Đakovački rezovi
Turski kulturni centar Yunus Emre, Zagreb

DRAMSKA SKUPINA

Kazališna scena Kalmana Mesarića, Prelog

 

SUDIONICI KONCERTA GRKOKATOLIČKOGA PUČKOG PJEVANJA „TEBE POJEM GOSPODI“

Pjevači katedralnog zbora Presvete Trojice,
Zbor Župe sv. Ane i KPD-a “Karpati”, Lipovljani,
Ćirilo-Metodov kor, Zagreb

 

PREDSTAVLJAČI UMIJEĆA IZRADE NEMATERIJALNE KULTURE UPISANE U REGISTAR KULTURNIH DOBARA RH

Baranjsko Petrovo Selo, Pavo Franjin, Osječko-baranjska županija
Bistra, Ekomuzej Bistra i KUD „Bistra“, Zagrebačka županija
Gajić, Eva Balatinac i Eva Kostolić, Osječko-baranjska županija
Hrvatski Čuntić, KUD „Čuntićanka“, Sisačko-moslavačka županija i Veronika Filipec
Jezera, KUD „Koledišće“, Šibensko-kninska županija
Ozalj, KUD „Ključ“, Karlovačka županija
Topolje, Jela Bokšić Nikolić, Osječko-baranjska županija

 

SUDIONICI PROGRAMA FARKAŠIJADA

Studénka, Tamburašský soubor “Brač”, Češka Republika
Nova Rača, KUU „Ivan Vitez Trnski“, Bjelovarsko-bilogorska županija
Ogulin, KUD „Klek“, Karlovačka županija
Zagreb, Rizničari tamburaške baštine, Grad Zagreb